Ana Sayfa » Doğal ve Tarihi Yerler

Fethiye Çevresi »

Ağa Limanı

Marmaris-Fethiye rotasını takip eden yolcular için yeni bir diyara merhabadır Ağa Limanı. Genellikle tekneler Marmaris’ten kalktıktan sonra 2. gün Ekincik koyunda kaldıktan sonra 3. gün sabah henüz siz uyurken demir alır ve yola çıkarlar.

Bilgi Deposu, Fethiye Çevresi »

Göcek Koyları Haritası

Dünyaca meşhur Göcek Koylarını interaktif haritada inceleyebilirsiniz.

Marmaris Çevresi »

Bencik Koyu

Bencik, Hisarönü Körfezi’yle Gökova Körfezi’ni ayıran yarımadanın en dar yerinde, Hisarönü tarafında bulunan bir limandır.

Bodrum Çevresi, Marmaris Çevresi »

Datça, yüzlerce yıldır denizle bütünleşen doğal güzelliğiyle, insanların hayranlığını kazanan bir yerleşim birimidir.

Marmaris Çevresi »

Rodoslular Döneminden kalma savunma amaçlı Loryma Kalesi günümüze gelen en sağlam yapı olarak belirtiliyor.

Marmaris Çevresi »

Bozukkale (Loryma antik kenti) yakınlarındaki, Türkiye’nin en korunaklı doğal limanlarından biri olan Serçe Limanı, denizin karaya bir dil gibi uzanarak haliç yapmasıyla oluşmuştur.

Bodrum Çevresi »

Eşine başka hiç bir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve önünde olağanüstü berrak bir suyu olan bu adanın bir diğer adı da Kleopatra Adası’dır.

Fethiye Çevresi »

Katrancı Koyu

Bir zamanlar büyük kazanlar içinde katran kaynatıldığı için bu adı aldığı söylenir.

Marmaris Çevresi »

Bozburun

Marmaris’in 50 km. Batısında kalan, çam, çiçek ve kekik balı ile ünlü bir köyümüzdür. Turizm bakımından bölgenin en bakir yerlerinden biridir. Yaklaşık 1000 yıllık ulu bir ağaç burada bulunmaktadır. Köyde, 26 Ekim – 28 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Bozburun Gulet Festivali kutlanmaktadır.
Bozburun, küçük bir balıkçı kasabası görünümünde olsa da ekonomik olarak benzerlerine oranla çok canlıdır. En büyük ekonomik kalemi gulet imalatı ve işletmesi olan Bozburun, 2004 yılında merkez limana kayıtlı olan 183 guletiyle Türk turizminin gelişimine çok büyük katkı sağlamıştır.
“Karya” isimli eserin yazarı Bilge Umar’a göre Bozburun’un geçmişi M.Ö.2000 yılllarına …

Bodrum Çevresi »

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bu zengin müze, Bodrum Kalesi içerisindedir. Pazartesi dışında her gün, kışın 08.00-17.00, yazın 09.00-19.00 saatlerinde ziyarete açıktır.