Ana Sayfa » Haberler

Haberler »

“Çanakkale Baba Burnu’ndan Antalya Faselis koyu arasında mavi yolculuk yapılmaya uygun tüm koylar koruma altına alınıp, yapılaşma tehdidinden uzak tutulmalıdır”

Haberler »

Muğla kıyılarında masmavi sularda yapılan Mavi Yolculuk” bölgede tatil yapan turistlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.
Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Mavi Yolculuk’ta Bodrumlu tekne ustaları tarafından yapılan ahşap guletler özellikle tercih ediliyor. Bölgede farklı rotalarda yapılan “Mavi Yolculuk” 2-3 gün ile 1 hafta arasında sürüyor. Bazı tur şirketleri ise Bodrum, Fethiye, Datça, Köyceğiz, Marmaris, Gökova ve Sedir Adası’nın koylarını kapsayan günübirlik turlar düzenliyorlar.

Haberler »

Zenginliklerine zenginlik katmak için özel izin alıp talan edilen Bodrum’un geleceği tehlikede…
Bodrum Yarımadası’ndaki 385 kıyı yapısının sadece 96’sı yasal nitelik taşıyor. Diğerleri kaçak. Şikayet üzerine belediye meclisleri ceza veriyor, yıkım kararı çıkartıyor ama ne ilginçtir ki ihaleye kimse girmiyor. Belediyeler kendisi cezadan kurtulmak için prosedürü yerine getiriyor ama bu yapılara dolaylı olarak göz yumdukları da iddia ediliyor.
“HERKESİN BİR ÇIKARI VAR”
Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan, kaçak ya da ruhsata aykırı bina ve tesislerin yıkım ihalesine neden kimsenin katılmadığı sorusuna çarpıcı ve samimi bir yanıt veriyor: “Demek ki herkesin bir çıkarı var.” …

Haberler »

Kız Kumu, görenleri hayrete düşürüyor

Muğla’nın Marmaris ilçesi Orhaniye Beldesi yakınlarında bulunan Kız Kumu görenleri hayrete düşürüyor.
600 metre boyundaki kırmızı kumdan meydana gelen oluşumun üzerinde yürünebiliyor. Kız Kumunun üzerinde yürüyen insanlar uzaktan bakıldığında suyun üzerinde yürüyormuş gibi gözüküyor.
Muhteşem güzellikteki koyda bulunan Kız Kumunun ilginç bir efsanesi olduğu ifade ediliyor. Bölgede anlatılan efsaneye göre; çok eski zamanlarda bölgenin kralının kızı fakir bir balıkçıyla tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Ancak birbirlerini çok seven gençlerin evlenmesine kral karşı çıkar. Kralın karşı çıkmasına rağmen genç sevgililer gizli, gizli buluşmaya başlarlar. Zamanla durumu fark eden kral askerlere kızını takip ettirir.
Askerlerde …