Ana Sayfa » Yazılar

Yazılar »

Sonsuz maviliğin peşinde: Mavi Yolculuk

Mavi yolculukların en etkileyici duraklarından birisi kuşkusuz Ölüdeniz’dir. Çevresindeki çam ormanlarıyla, içindeki kıpırtısız ve turkuaz renge sahip deniziyle, bembeyaz kumsalıyla ve kapalı bir havuzu andıran konumuyla Ölüdeniz, etkileyici bir atmosfere sahip.

Yazılar »

Adı eski çağlarda Pamfilya, Likya ve Karya olarak bilinen, Ege’nin güneyini ve hemen hemen tüm Akdeniz’i içine alan bölgede yapılıyor. Belki de en güzel ve en dinlendirici tatil şekli. Yalnızca bir keyif ve eğlence gezisi olarak ele alınmamalı. Dinlenme ve eğlenmenin yanı sıra insanın dağarcığına da bir şeyler katabildiği bir tatil şekli Mavi Yolculuk. Akdeniz’in Fatimiler’den Kartacalılar’a , Roma’dan Osmanlı’ya uzanan tarihini kucaklayan, heyecanlı ve bir o kadar da rahatlatıcı, farklı ve nostaljik bir gezi.
Mavi Yolculuk, Türkiye’de bazı aydınların Anadolu’nun Ege ve Akdeniz kıyılarında , yöredeki ilkçag kültürlerini tanıtmak amacıyla …

Yazılar »

Hayatin en guzel hislerinden birine cagiriyorum sizi denizin ustunde uyanma hissi?
Gocekten demir alip dunyanin en guzel koylarinda yapacaginiz mavi yolculuk bir kerede olsa mutlaka yasanmasi gereken bir tat.
Mavi yolculukta kamaralar genellikle esyalari koymaya yarayan bir depodur cunku kimse kamarada uyumak istemez. Sezlong minderleri dizilir guverteye carsaflar yastiklar cikar meydana, gunuduzun 30+ derece oldugu sicakligin gecesinde battaniyelere sarilip uyursunuz .
Bir sicaklik hissedersiniz gozlerinizi actiginizda kamaşır gozleriniz, heybetli dagın arkasından guneş doğmaya baslamıştır. Hep kacirdigimiz o guzel saatleri teknede yakalarsiniz, sessizce beklersiniz tum canlilik ve guzelligi ile gunesin yuzunu …