Ana sayfa » Bodrum – Yunan Adaları I

Bodrum – Yunan Adaları I

Aşağıdaki anlatım, henüz bu rotada seyahat etmediğimiz için özgün değildir… Eğer bu rotada daha önce yer almışsanız, rota anlatımını geliştirmemiz için bizimle iletişime geçmeniz veya yorum alanına yazmanız bizi mutu edecektir.

1.Gün
Bodrum limanında tekneye biniş, hoşgeldin içkisi eşliğinde tekneye ve programa ilişkin ilk bilgiler. Akşam yemeği ve geceleme limanda veya yakın bir koyda.

2.Gün
Liman işlemleri sonrası öğleye doğru Kos’a varış. Teknede öğle yemeği sonrası şehirde dolaşabilir, Asklepion’u, Kaleyi veya Müzeyi gezebilirsiniz. Şehrin güneyindeki Empros – Hamamlarının sıcak suyunda yüzmek de bir başka seçenek. Akşam yemeği ve geceleme Kos limaninda.

3.Gün
Ögle saatlerinde Leros adasına varış. Xerokampos’da bir yüzme molasından Lakki (veya doğudaki Agia Marina) limanına giriş. Leros adası -çok sükür- bir turizm cenneti olarak tanınmıyor ve bu nedenle de geleneksel yapısını önemli ölçüde koruyabilmiş. Öğleden sonra ve akşam saatlerinde kiralayacağınız bir motosikletle veya yaya olarak adayı gezebilirsiniz.

4.Gün
Erken saatlerde yola çıkış. Lipsi adasında kahvaltı ve yüzme molası. Öğle saatlerinde Fourni adalarına varış. Bu bölge de kitle turizminin şerrinden kendini koruyabilmiş sakin bir köşe.

5.Gün
13. yy.’dan kalma Sen Jan manastırının hakim olduğu bir tepenin altındaki Patmos limanına varış. Hıristiyan geleneğinde önemli yeri olan adada gezebileceğiniz birkaç büyük manastır var. Tüm adaların ortak özelliği olan güzel koylar ve otantik köyler de eksik değil Patmos’da.

6.Gün
Bugünkü hedefimiz Kalimnos adası, Yüzyıllardır süngercilikle geçinen adalılarin bazılarının bir zamanlar oldukça iyi para kazandıklarını adanın merkezindeki bazı zengin konakları ispatlıyor.

7.Gün
Sabaha Pserimos adasında vereceğimiz yüzme molasını günlük tur tekneleri gelmeden bitirip öğle saatlerinde Kos’a girecegiz. Öğleden sonra turun başında zamanın yetmediği yerleri gezmek ve akşama isteğe göre Kos’da veya Bodrum limanında geçirmek mümkün.

8.Gün
Kahvaltı sonrası Bodrum’da tekneden ayrılış.

Ayrıca bakınız:

Puanla (Tıklayıp puanlayın)
Loading...

2 yorum »

 • SEDEF GÜNDÜZ :

  sayın yetkili;

  06.07.2009 tarihinde başlayacak olan balayı tatilimi yukarıda programda geçirmek istesem fiyat ne olur?

 • Ufuk (Editör) :

  Sayın Sedef Gündüz,
  Acenteler sayfamızda (http://www.maviyolcular.com/acenteler) bulunan acentelerden, çeşitli rotalar için kabin kiralama fiyatı almanız mümkün. Benim tahminim, Temmuz ayı için Yunan Adaları turuna haftalık 350-500€ arasında fiyat alabilirsiniz.

  Şimdiden mutluluklar…

Bu yazı ile ilgili yorumlarınızı, eksik bulduğunuz yerleri ve sorularınızı aşağıda yazabilirsiniz. Bu konu haricindeki sorularınızı forumda sorabilirsiniz.

Ayrıca kendi sitenizden geri izleme (trackback) yapabilir, bu yazıya yapılacak yorumlara RSS yoluyla ulaşabilirsiniz.